Energia+Fotowoltaika

Enea wystartowała już w ubiegłym roku z specjalną ofertą dla przyszłych prosumentów. W jej ramach poznański dostawca energii proponuje kompleksową obsługę od przeprowadzenia audytu, przez montaż instalacji fotowoltaicznej, po przyłączenie do sieci.

Zalety oferty

Jedną z zalet instalacji fotowoltaicznej jest to, że produkowania przez nią energia jest całkowicie darmowa. Nie ma dodatkowych kosztów eksploatacyjnych. Enea zapewnia, że osoby które zdecydują się na ofertę „Energia+Fotowoltaika” mają zapewnioną kompleksową pomoc. Enea analizuje potrzeby danego gospodarstwa domowego, techniczne możliwości, projekt instalacji fotowoltaicznej, montaż instalacji i podłączenie do sieci. Jak podkreśla Enea zaletami panele fotowoltaiczne podnoszą wartość nieruchomości, zabezpieczają przed wzrostem cen energii, przyczyniają się do ochrony środowiska.

Dla kogo oferta i jak to działa?

Z oferty „Energia+Fotowoltaika” mogą skorzystać odbiorcy przyłączeni do sieci Enea Operator, którzy mają możliwość zainstalowania przydomowej elektrowni słonecznej. Enea zaznacza, że w pierwszym etapie przeprowadzany jest bezpłatny audyt fotowoltaiczny. W jego trakcie ocenia się, czy w danej lokalizacji jest możliwość instalacji paneli fotowoltaicznych. Firma energetyczna zapewnia także pomoc w pozyskaniu finansowania. Kolejne etapy to już montaż instalacji oraz jej podłączenie do sieci Enea Operator. Dystrybutor energii zakłada także dwukierunkowy licznik prądu dzięki któremu będzie możliwość bilansowania energii nadwyżki energii z energią pobraną.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>